Jesteś tutaj:Start

Dzisiaj na tablicy

Kalendarz dodatkowych  dni wolnych:

2.11.2017

2.01.2018

30.04.2018

2.05.2018

4.05.2018

UWAGA!

W odpowiedzi na zapytania:

ogłaszamy dodatkowy nabór do klas 1-7!!!

Oficjalne rozpoczęcie

roku szkolnego

godz.14.00

w auli Prywatnej Szkoły Podstawowej PRYMUS

w Zgorzelcu

ZAPRASZAMY!

**********

Szkolna strona - N O W A    O D S Ł O N A !!!

Zapraszamy do odwiedzin

również na urządzeniach mobilnych!

Zapraszamy na nasz kanał na You Tube

oglądajcie

podziwiajcie

subskrybujcie!!!

Sprzątanie Świata 2017

Każdego roku Prymusy dumnie i ochoczo uszestniczą w akcji ogólnopolskiej "Sprzątanie Świata".  Tak było i tym razem.  W tym roku w pakiecie dostaliśmy również piękną jesienną pogodę!

Nowy rok - nowe technologie!

W gabinecie humanistycznym niespodzianka: tablica interaktywna, która dodaje do nauki kolejny wymiar!  Posiadamy już oprogramowanie do języków obcych i pewnie dlatego uczniowie opuszczają ten gabinet z wypiekami na twarzach ;)

Na dobry początek - warsztaty w Muzeum Łużyckim

Już od poniedziałku same niespodzianki: klasy 4a i 5a w ramach trzech ostatnich lekcji odwiedziły Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu.  W ramach wizyty uczniowie zwiedzili wspaniałą interaktywną wystawę "Trójnogi pies i inne legendy łużyckie" oraz wzięli udział w warsztatach kreatywnych.

Na dobry początek...

No i zaczęło się ;)  Prymusy wystartowały już pierwszego września - jak na wzorowego ucznia przystało!  W piątek po południu odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2017/2018.

Body painting

Czwartek - o dziwo - był wyjątkowo spokojny na naszych Prymusowych półkoloniach.  Było nas malutko i do tego same dziewczynki, dlatego od razu jednogłośnie zdecydowano, że będzie to "babski dzień" :)

Warsztaty kreatywne

Wtorek rozpoczęliśmy spacerem po cudnym zgorzeleckim parku nad Nysą.  Ale nie tuptaliśmy ot tak sobie - zbieraliśmy KAMIENIE.

Kuchenne rewolucje w Prymusie

Środa to kulinarny przełom - kuchenne rewolucje pełną parą!  Zaczęliśmy od zdrowego śniadanka - każdy przyniósł ze sobą te produkty, które najchętniej jada na śniadanie i przyrządziliśmy same przysmaki!

Młodzi Einsteini - laboratorium

Oj co to było... dobrze, że pani Basia na urlopie bo pewnie rwała by włosy z głowy ;)  Poniedziałek przywitał uczstników półkoloni atrakcjami naukowymi.

Olimpiada

Piątek w Prymusie był dniem sportu.  Nasi koloniści przeszli wiele wymagających konkurencji aby zasłużyć na tytuł sportowca.

Tuż przed wakacjami - spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

W piątek 9 czerwca, w ramach lekcji języka polskiego, uczniowie klasy czwartej wzięli udział w przedwakacyjnym spotkaniu ze znanym pisarzem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży - Kazimierzem Szymeczko.