• Odwiedziło nas: 190366

Jesteś tutaj:Start

Dzisiaj na tablicy

Kalendarz dodatkowych  dni wolnych:

2.11.2017

2.01.2018

30.04.2018

2.05.2018

4.05.2018

UWAGA!

W odpowiedzi na zapytania:

ogłaszamy dodatkowy nabór do klas 1-7!!!

**********

Szkolna strona - N O W A    O D S Ł O N A !!!

Zapraszamy do odwiedzin

również na urządzeniach mobilnych!

Zapraszamy na nasz kanał na You Tube

oglądajcie

podziwiajcie

subskrybujcie!!!

Aktualności

Ania Durasiewicz wśród zdobywców głównej nagrody w konkursie "Feliks Nowowiejski - moja inspiracja"

Do konkursu przystąpiło 11 szkół z Miasta i Gminy Zgorzelec oraz Gminy Sulików. Po eliminacjach szkolnych nadesłano ponad 50 najlepszych prac plastycznych. Wszystkie były piękne, pełne barw narodowych, bardzo muzyczne i wymowne. Po serii koncertów z muzyką Feliksa Nowowiejskiego i konkursie ogólnomuzycznym , dzieci i młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat kompozytora. Zwycięskie prace można oglądać na wystawie w holu Miejskiego Domu Kultury, a później w szlach Szkoły Muzycznej.

Tradycyjne "Zaduszki" na cmentarzu wojskowym

Jak co roku w Dzień Zaduszny odwiedzamy cmentarz wojskowy w Zgorzelcu, aby zapalić symboliczne znicznie na grobach żołnierzy walczących po to, abyśmy mogli dziś żyć spokojnie w wolnej ojczyźnie.

Cała Polska czyta dzieciom ... w PRYMUSIE

Samorząd Uczniowski w PSP Prymus w Zgorzelcu w tym roku szkolnym  przyłączył się do akcji - "Cała Polska czyta dzieciom".  Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe.

Konkurs na najpiękniejszą dynię rozstrzygnięty!

Każdego roku jesienią w okolicach Halloween organizujemy rodzinny konkurs na najpiękniejszą dynię.  W tym roku prace można było przynosić do środy, 25 października, a już w czwartek po ogólnoszkolnym głosowaniu i burzliwych naradach jury wyłoniono tegorocznych zwycięzców!

Warsztaty z programowania w języku SCRATCH dla klasy piątej!

W ponury deszczowy wtorek uczniowie klasy piątej wyruszyli w daleką drogę (na ul.Orzeszkowej) do POP Biblioteki Multimedialnej na specjalnie dla nich przygotowane warszataty z podstaw programowania w języku obiektowym SCRATCH.  Warsztaty obejmowały także tworzenie skryptów służących do sterowania robotami FINCH, które jeszcze tylko przez kilka dni będą do dyspozycji odwiedzających bibliotekę ponieważ z początkiem listopada wyruszają w dalsze trasę po całej Polsce.

Pasowanie na pierwszoklasistę

Dziś w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość - starsi uczniowie oficjalnie przyjęli pierwszoklasistów w swoje szeregi!

Euroweek - szkoła liderów"

Jak co roku w zimie wybieramy się na kilkudniowe warsztaty językowe do Międzygórza w ramach prestiżowego projektu "Euroweek - szkoła liderów".  Warsztaty są absolutnie FANTASTYCZNE - w trakcie kilku dni nasze dzieci zaczynają faktycznie KOMUNIKOWAĆ SIĘ w języku angielskim z animatorami z całego świata!

Konwencja o Prawach Dziecka - materiały do pobrania

W ramach dzialalności w Klubie Szkół UNICEF zachęcamy do pobrania i zapoznania się z udostępnionymi poniżej materiałami.

Uwaga! Nowe fantastyczne zdjęcia w naszym słowniku obrazkowym!

Dziś dodaliśmy kolejne pozycje do słowniczka obrazkowego tworzonego w ramach prac projektowych w klasach 1A i 2A.

Wykład "Dlaczego diety nie działają?" - Dolnośląski Festiwal Nauki

Korzystając z niewielkiej  odległości do MDK odwiedziliśmy Dolnośląski Festiwal Nauki drugi raz w ciągu tego samego dnia :)