• Odwiedziło nas: 196747

w sali widowiskowej

MDK w Zgorzelcu!

Przed przedstawieniem będzie możliwość

zakupienia przygotowanych przez nas "świątecznych łakoci"!

Całkowity dochód przeznaczony zostanie

na wsparcie akcji

"Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę."

Kalendarz dodatkowych  dni wolnych:

2.11.2017

2.01.2018

30.04.2018

2.05.2018

4.05.2018

UWAGA!

W odpowiedzi na zapytania:

ogłaszamy dodatkowy nabór do klas 1-7!!!

**********

Szkolna strona - N O W A    O D S Ł O N A !!!

Zapraszamy do odwiedzin

również na urządzeniach mobilnych!

Zapraszamy na nasz kanał na You Tube

oglądajcie

podziwiajcie

subskrybujcie!!!

Podium w Pierwszym turnieju szachowym o Puchar Burmistrza Zgorzelca!

Pierwszy turniej szachowy o Puchar Burmistrza Zgorzelca już za nami. W kategorii „open” zwyciężył zgorzelczanin - Bartłomiej Wilk. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. W zawodach wzięło udział 45 szachistów i szachistek w tym silna grupa z PRYMUSA pod opieką pana Józefa Okrzyńskiego - naszego instruktora.

Link do przyszłości - pierwsze spotkanie z serii programowania komputerowego.

W poniedzialek, 11 grudnia, byliśmy na pierwszym spotkaniu z cyklu "Programowanie komputerowe w języku SCRATCH", którego efektem będzie - uwaga:  GRA KOMPUTEROWA!!!

Mikołajkowe niespodzianki w PRYMUSIE!

Każdego roku szóstego grudnia naszą szkołę odwiedza Mikołaj!  W tym roku rownież do nas zawitał i przygotował całą masę przyjemności!

Drugi rok koła filmowego w Prymusie!

Filmowe zajęcia dodatkowe, związane z ProjektemNowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, przeznaczone są dlamiłośników filmu bardzo kreatywnych uczniów klasy V, a od tego roku również klasy IV.

Ania Durasiewicz wśród zdobywców głównej nagrody w konkursie "Feliks Nowowiejski - moja inspiracja"

Do konkursu przystąpiło 11 szkół z Miasta i Gminy Zgorzelec oraz Gminy Sulików. Po eliminacjach szkolnych nadesłano ponad 50 najlepszych prac plastycznych. Wszystkie były piękne, pełne barw narodowych, bardzo muzyczne i wymowne. Po serii koncertów z muzyką Feliksa Nowowiejskiego i konkursie ogólnomuzycznym , dzieci i młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat kompozytora. Zwycięskie prace można oglądać na wystawie w holu Miejskiego Domu Kultury, a później w szlach Szkoły Muzycznej.

Tradycyjne "Zaduszki" na cmentarzu wojskowym

Jak co roku w Dzień Zaduszny odwiedzamy cmentarz wojskowy w Zgorzelcu, aby zapalić symboliczne znicznie na grobach żołnierzy walczących po to, abyśmy mogli dziś żyć spokojnie w wolnej ojczyźnie.

Cała Polska czyta dzieciom ... w PRYMUSIE

Samorząd Uczniowski w PSP Prymus w Zgorzelcu w tym roku szkolnym  przyłączył się do akcji - "Cała Polska czyta dzieciom".  Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe.

Konkurs na najpiękniejszą dynię rozstrzygnięty!

Każdego roku jesienią w okolicach Halloween organizujemy rodzinny konkurs na najpiękniejszą dynię.  W tym roku prace można było przynosić do środy, 25 października, a już w czwartek po ogólnoszkolnym głosowaniu i burzliwych naradach jury wyłoniono tegorocznych zwycięzców!

Warsztaty z programowania w języku SCRATCH dla klasy piątej!

W ponury deszczowy wtorek uczniowie klasy piątej wyruszyli w daleką drogę (na ul.Orzeszkowej) do POP Biblioteki Multimedialnej na specjalnie dla nich przygotowane warszataty z podstaw programowania w języku obiektowym SCRATCH.  Warsztaty obejmowały także tworzenie skryptów służących do sterowania robotami FINCH, które jeszcze tylko przez kilka dni będą do dyspozycji odwiedzających bibliotekę ponieważ z początkiem listopada wyruszają w dalsze trasę po całej Polsce.

Pasowanie na pierwszoklasistę

Dziś w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość - starsi uczniowie oficjalnie przyjęli pierwszoklasistów w swoje szeregi!