Jesteś tutaj:Start

Dzisiaj na tablicy

UWAGA!!!

KONKURS!!!

Ogłaszamy konkurs na hasło, które mogłoby stać się myślą przewodnią naszej szkoły.

Swoje propozycje można przysyłać na adres: a.jedrejek@poczta.onet.pl

do dnia 01.03.2018

Autor zwycięskiego hasła będzie zwolniony z 50% opłaty czesnego przez pół roku.

W konkursie mogą brać udział zarówno obecni jak i przyszli nasi uczniowie wraz z rodzicami.

Kalendarz dodatkowych  dni wolnych:

2.11.2017

2.01.2018

30.04.2018

2.05.2018

4.05.2018

UWAGA!

W odpowiedzi na zapytania:

ogłaszamy dodatkowy nabór do klas 1-7!!!

**********

Szkolna strona - N O W A    O D S Ł O N A !!!

Zapraszamy do odwiedzin

również na urządzeniach mobilnych!

Zapraszamy na nasz kanał na You Tube

oglądajcie

podziwiajcie

subskrybujcie!!!

Walentynkowa poczta w PRYMUSIE

Każdego roku celebrujemy Walentynki.  Tak, tak, wiemy, TO NIE JEST POLSKIE ŚWIĘTO, właściwie to nawet nie jest święto, tylko tradycja.  A każdą tradycją, promującą pozytywne uczcia, sympatię, serdeczność - warto pielęgnować!

PAMIĘĆ – KONCENTRACJA – SZYBKIE CZYTANIE - cykl treningowy w PRYMUSIE!

Od lat niezmiennie powtarzamy - PRYMUS nie uczy do testów - PRYMUS edukuje do życia.  Znaleźliśmy kolejny sposób jak w sposób nowatorski i skuteczny osiągnąć ten cel!

10 powodów, dla których powinniście postawić na Szkołę Podstawową PRYMUS.

Jeśli zastanawiają się Państwo jaką szkołę wybrać dla Waszych pociech, przedstawiamy 10 powodów dla których powinna to być Szkoła Podstawowa PRYMUS. Miesięczny koszt nauki w naszej szkole wynosi 350 zł, ale...

Euroweek 2018

Jak co roku, w pierwszym tygodniu ferii zimowych odwiedziliśmy Międzygórze aby wziąc udział w warsztatach językowych "Euroweek - szkoła liderów".  I - również jak co roku - było REWELACYJNIE!

Kiermasz świątecznych wypieków na rzecz akcji "Spraw aby dzieci z Syrii przetrwały zimę"

Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia nie masz pewności czy cały Twój świat nie runie w gruzach? Przerażające, prawda? A tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach. Przyłącz się do akcji UNICEF i spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

Podium w Pierwszym turnieju szachowym o Puchar Burmistrza Zgorzelca!

Pierwszy turniej szachowy o Puchar Burmistrza Zgorzelca już za nami. W kategorii „open” zwyciężył zgorzelczanin - Bartłomiej Wilk. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. W zawodach wzięło udział 45 szachistów i szachistek w tym silna grupa z PRYMUSA pod opieką pana Józefa Okrzyńskiego - naszego instruktora.

Link do przyszłości - pierwsze spotkanie z serii programowania komputerowego.

W poniedzialek, 11 grudnia, byliśmy na pierwszym spotkaniu z cyklu "Programowanie komputerowe w języku SCRATCH", którego efektem będzie - uwaga:  GRA KOMPUTEROWA!!!

Mikołajkowe niespodzianki w PRYMUSIE!

Każdego roku szóstego grudnia naszą szkołę odwiedza Mikołaj!  W tym roku rownież do nas zawitał i przygotował całą masę przyjemności!

Drugi rok koła filmowego w Prymusie!

Filmowe zajęcia dodatkowe, związane z ProjektemNowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, przeznaczone są dlamiłośników filmu bardzo kreatywnych uczniów klasy V, a od tego roku również klasy IV.

Ania Durasiewicz wśród zdobywców głównej nagrody w konkursie "Feliks Nowowiejski - moja inspiracja"

Do konkursu przystąpiło 11 szkół z Miasta i Gminy Zgorzelec oraz Gminy Sulików. Po eliminacjach szkolnych nadesłano ponad 50 najlepszych prac plastycznych. Wszystkie były piękne, pełne barw narodowych, bardzo muzyczne i wymowne. Po serii koncertów z muzyką Feliksa Nowowiejskiego i konkursie ogólnomuzycznym , dzieci i młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat kompozytora. Zwycięskie prace można oglądać na wystawie w holu Miejskiego Domu Kultury, a później w szlach Szkoły Muzycznej.