• Do wakacji: WAKACJE!!!

Jesteś tutaj:Start

Dzisiaj na tablicy

Od poniedziałku w PRYMUSIE półkolonie!

Warsztaty, wycieczki, konkursy

Zapraszamy :)

Szanowni Państwo

Odpowiadając na Apel ofiar wojny w Syrii chcemy pomóc najbardziej pokrzywdzonym w wyniku strasznych prześladowań w Aleppo.

To piękne miasto jest ciągle w wielkim kryzysie humanitarnym. Ludzie nie mają wody, prądu i jedzenia.

Dzieci pozbawione są dostępu do edukacji.

Panuje wysokie bezrobocie.

Wyjątkowo trudna jest sytuacja chrześcijan w tym mieście.

Pomóżmy!!

Nie bądźmy głusi na cierpienie!

Przeczytaj więcej: #dardlaAleppo

Jak możesz pomóc:

Włączając się w akcje organizowane przez organizatorów, wysyłając SMS 72405 o treści RATUJE, uczestnicząc w piknikach i festynach.

Konto PLN:
63102049000000850230555762 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”

Konto EUR:
PL30102049000000870230555773 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”
SWIFT: B PKO PL PW

Pomoc Kościołowi w Potrzebie
ul. Wiertnicza 142

**********

Szkolna strona - N O W A    O D S Ł O N A !!!

Zapraszamy do odwiedzin

również na urządzeniach mobilnych!

Zapraszamy na nasz kanał na You Tube

oglądajcie

podziwiajcie

subskrybujcie!!!

Body painting

Czwartek - o dziwo - był wyjątkowo spokojny na naszych Prymusowych półkoloniach.  Było nas malutko i do tego same dziewczynki, dlatego od razu jednogłośnie zdecydowano, że będzie to "babski dzień" :)

Warsztaty kreatywne

Wtorek rozpoczęliśmy spacerem po cudnym zgorzeleckim parku nad Nysą.  Ale nie tuptaliśmy ot tak sobie - zbieraliśmy KAMIENIE.

Kuchenne rewolucje w Prymusie

Środa to kulinarny przełom - kuchenne rewolucje pełną parą!  Zaczęliśmy od zdrowego śniadanka - każdy przyniósł ze sobą te produkty, które najchętniej jada na śniadanie i przyrządziliśmy same przysmaki!

Młodzi Einsteini - laboratorium

Oj co to było... dobrze, że pani Basia na urlopie bo pewnie rwała by włosy z głowy ;)  Poniedziałek przywitał uczstników półkoloni atrakcjami naukowymi.

Olimpiada

Piątek w Prymusie był dniem sportu.  Nasi koloniści przeszli wiele wymagających konkurencji aby zasłużyć na tytuł sportowca.

Tuż przed wakacjami - spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

W piątek 9 czerwca, w ramach lekcji języka polskiego, uczniowie klasy czwartej wzięli udział w przedwakacyjnym spotkaniu ze znanym pisarzem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży - Kazimierzem Szymeczko.

Dzień form artystycznych

Aura się popsuła - nic to!  U nas dzisiaj warsztaty kreatywne pod okiem pani Uli!

Wizyta w Muzeum Łużyckim

W środę odwiedziliśmy Muzeum Łużyckie - i to byl strzał w dziesiątkę!  "Trójnogi pies i inne legendy łużyckie" to nie jest zwykła wystawa - to interaktywna przygoda!

Master Chef w kategorii OPEN - drugi dzień półkolonii

Co tu się działo - łoooo jaaaa cię...  Wtorek to dzień kulinarnych popisów i pałaszowania własnoręcznie przyrządzonych łakoci!

Półkolonie w PRYMUSIE - dzień pierwszy

W poniedziałek, 26 czerwca wystartowały Prymusowe półkolonie!  W godzinach od 8:00 do 14:00 od poniedziałku do piątku dzieci uczestniczą w zorganizowanych przez kadrę PSP Prymus aktywnościach - stajemy na głowie (dosłownie i w przeności;) aby było PRZECIEKAWIE, PRZEFAJNIE i PRZEZABAWNIE!