• Odwiedziło nas: 190345

Jesteś tutaj:Start / 5A

5A

Ania Durasiewicz wśród zdobywców głównej nagrody w konkursie "Feliks Nowowiejski - moja inspiracja"

Do konkursu przystąpiło 11 szkół z Miasta i Gminy Zgorzelec oraz Gminy Sulików. Po eliminacjach szkolnych nadesłano ponad 50 najlepszych prac plastycznych. Wszystkie były piękne, pełne barw narodowych, bardzo muzyczne i wymowne. Po serii koncertów z muzyką Feliksa Nowowiejskiego i konkursie ogólnomuzycznym , dzieci i młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat kompozytora. Zwycięskie prace można oglądać na wystawie w holu Miejskiego Domu Kultury, a później w szlach Szkoły Muzycznej.

Warsztaty z programowania w języku SCRATCH dla klasy piątej!

W ponury deszczowy wtorek uczniowie klasy piątej wyruszyli w daleką drogę (na ul.Orzeszkowej) do POP Biblioteki Multimedialnej na specjalnie dla nich przygotowane warszataty z podstaw programowania w języku obiektowym SCRATCH.  Warsztaty obejmowały także tworzenie skryptów służących do sterowania robotami FINCH, które jeszcze tylko przez kilka dni będą do dyspozycji odwiedzających bibliotekę ponieważ z początkiem listopada wyruszają w dalsze trasę po całej Polsce.

503 Service Temporarily Unavailable

nginx