• Zmień kontrast
 • Czcionka
 • A
 • A+
 • A++

Statystyki

 • Odwiedziło nas: 190335
 • Do końca roku: 40 dni
 • Do wakacji: 213 dni

Kontakt

Prywatna Szkoła Podstawowa w Zgorzelcu

ul.Wolności 8

59-900 Zgorzelec

tel. 75 775 1700

prywatne.lo@poczta.onet.pl

Jesteś tutaj:Start / O szkole / Nasza oferta

Nasza oferta

Szkoła Podstawowa PRYMUS


z rozszerzonym programem


nauczania języków obcych


 

 

Głównym celem naszej szkoły jest:

 

 

 • wszechstronne wykształcenie naszych uczniów, tak aby potrafili umiejętnie korzystać z nabytej wiedzy w dalszej edukacji i życiu codziennym, i aby stali się osobami odpowiedzialnymi, twórczymi i wrażliwymi,

 • wychowanie uczniów w duchu tolerancji, rzetelności i szacunku do drugiej osoby,

 • wypracowanie i kształtowanie umiejętności samodzielnego i twórczego myślenia,

 • kształtowanie wrażliwości językowej i rozwijanie kompetencji komunikatywnych uczniów na poziomie dwujęzyczności funkcjonalnej, tj. swobodnego posługiwania się zarówno językiem polskim jak i angielskim.

 

W czym się wyróżniamy:


Nasza oferta programowa szkoły z rozszerzoną nauką języków obcych - 5 godzin języka angielskiego i 2 godziny języka niemieckiego począwszy od klasy I - ma na celu nie tylko wykorzystanie naturalnych uzdolnień Państwa dziecka do nauki języków obcych, ale przede wszystkim zaszczepienie w nim radości uczenia się i wewnętrznej motywacji do samodzielnego odkrywania świata.


 • Głównym wątkiem opracowanego przez nas programu nauczania zintegrowanego jest nauczanie dwujęzyczne: w języku polskim i angielskim, poprzez zabawę i naturalne wdrażanie anglojęzycznych zwrotów i słów w codziennej komunikacji. Dziecko stopniowo zaczyna coraz swobodniej posługiwać się językiem angielskim - tak jak polskim - dla wyrażania swoich myśli, potrzeb i emocji.

 • Naszą ambicją jest także rozbudzanie w dziecku wrażliwości artystycznej w różnych dziedzinach sztuki oraz zamiłowania do aktywności fizycznej. Lokalizacja

 

Placówka mieści się w czterokondygnacyjnym obiekcie zlokalizowanym przy ul. Wolności 8 w ścisłym centrum miasta Zgorzelec. Do dyspozycji uczniów są przestronne, nasłonecznione sale podzielone na część do nauki i część do zabaw, klasy służące do pracy w małych grupach.

Budynek jest monitorowany i bezpieczny.

Dodatkowym udogodnieniem dla rodziców jest parking tuż przed wejściem głównym do obiektu, ułatwiający bezpieczne dotarcie dziecka do szkoły.

 

Organizacja szkoły bez tornistra

 

Pracujemy przez 10 miesięcy w roku (wrzesień – czerwiec) w godzinach 7:00 – 16:30.

Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się od godz. 8:00.

Klasy liczą do 15 osób, zaś w bloku zajęć prowadzonych w języku angielskim i podczas zajęć z drugiego języka obcego : 5-10 osób.

Po zakończonych obowiązkowych zajęciach lekcyjnych dzieci pod opieką nauczycieli odrabiają lekcje ; w szkole prowadzonych jest wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych : nauka gry w szachy, koło muzyczne, plastyczne, taneczne, przyrodnicze ,filmowe ,nauka pływania , zajęcia wyrównujące z matematyki.

W okresie ferii zimowych i letnich uczniowie wyjeżdżają z wychowawcami na obozy językowe.


Zapewniamy:


wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, dbającą o wszechstronny rozwój dziecka,

realizację programu nauczania zatwierdzonego przez MEN,

kształcenie zintegrowane (wzajemnie się uzupełniające) w systemie dwujęzycznym tj. w języku polskim i angielskim,począwszy od klasy VI

naukę poprzez doświadczenia oraz twórcze i nieskrępowane zabawy edukacyjne, które obok nauki, są podstawową formą aktywności dziecka.

 

Opiekę specjalistów:


Placówka nasza objęta jest opieką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie rodzice mogą uzyskać porady dotyczące m.in. problemów wychowawczych, stymulacji rozwoju ucznia i wiele innych.

Dla uczniów posiadających skierowanie od lekarza pediatry prowadzić będziemy zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, prowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę rehabilitanta.

Nasza placówka współpracuje również z logopedą, który prowadzi indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci na terenie szkoły , w oparciu o wcześniej zdiagnozowany problem. Wstępne badania są przeprowadzana w naszej placówce na początku każdego roku szkolnego.503 Service Temporarily Unavailable

503 Service Temporarily Unavailable


nginx