• Odwiedziło nas: 190309

Jesteś tutaj:Start / Z ostatniej chwili

Z ostatniej chwili

Tradycyjne "Zaduszki" na cmentarzu wojskowym

Jak co roku w Dzień Zaduszny odwiedzamy cmentarz wojskowy w Zgorzelcu, aby zapalić symboliczne znicznie na grobach żołnierzy walczących po to, abyśmy mogli dziś żyć spokojnie w wolnej ojczyźnie.

Cała Polska czyta dzieciom ... w PRYMUSIE

Samorząd Uczniowski w PSP Prymus w Zgorzelcu w tym roku szkolnym  przyłączył się do akcji - "Cała Polska czyta dzieciom".  Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe.

Konkurs na najpiękniejszą dynię rozstrzygnięty!

Każdego roku jesienią w okolicach Halloween organizujemy rodzinny konkurs na najpiękniejszą dynię.  W tym roku prace można było przynosić do środy, 25 października, a już w czwartek po ogólnoszkolnym głosowaniu i burzliwych naradach jury wyłoniono tegorocznych zwycięzców!

Pasowanie na pierwszoklasistę

Dziś w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość - starsi uczniowie oficjalnie przyjęli pierwszoklasistów w swoje szeregi!

Euroweek - szkoła liderów"

Jak co roku w zimie wybieramy się na kilkudniowe warsztaty językowe do Międzygórza w ramach prestiżowego projektu "Euroweek - szkoła liderów".  Warsztaty są absolutnie FANTASTYCZNE - w trakcie kilku dni nasze dzieci zaczynają faktycznie KOMUNIKOWAĆ SIĘ w języku angielskim z animatorami z całego świata!

Uwaga! Nowe fantastyczne zdjęcia w naszym słowniku obrazkowym!

Dziś dodaliśmy kolejne pozycje do słowniczka obrazkowego tworzonego w ramach prac projektowych w klasach 1A i 2A.

Wykład "Dlaczego diety nie działają?" - Dolnośląski Festiwal Nauki

Korzystając z niewielkiej  odległości do MDK odwiedziliśmy Dolnośląski Festiwal Nauki drugi raz w ciągu tego samego dnia :)

Dolnośląski Festiwal Nauki

Dziś wybraliśmy sie na pierwszy wykład do MDK w ramach tegorocznego Dolnośląskiego Festuwalu Nauki aby obejrzeć ciekawą ale i zabawną prezentację dotyczącą "Ig Nobli".

ZDolny Ślązaczek - dzisiaj język niemiecki

Już drugi rok z rzędu startujemy do konkursu zDolny Ślązaczek - język niemiecki.

Mamy już marynarki!!!

Zgodnie z decyzją Rady Rodziców oraz dyrekcji i grona pedagogicznego, wraz z początkiem roku szkolnego 2017/2018 wprowadziliśmy dla naszych czwarto i piątoklasistów marynarki szyte z wyeksponowanym logo naszej szkoły.  Długo kazały na sibie czekać - wreszcie są!