59-900 Zgorzelec

tel. 75 775 1700

prywatne.lo@poczta.onet.pl

Podium w Pierwszym turnieju szachowym o Puchar Burmistrza Zgorzelca!

Pierwszy turniej szachowy o Puchar Burmistrza Zgorzelca już za nami. W kategorii „open” zwyciężył zgorzelczanin - Bartłomiej Wilk. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. W zawodach wzięło udział 45 szachistów i szachistek w tym silna grupa z PRYMUSA pod opieką pana Józefa Okrzyńskiego - naszego instruktora.

Pomysłodawcą turnieju mikołajkowego była dyrektor zgorzeleckiej piątki Marlena Dzierka, a współorganizatorem turnieju zaprzyjaźniony UKS SP- 3 Bogatynia. Uczestnicy turnieju rozegrali siedem partii w systemie szwajcarskim.

Rozstrzygnięcia padły w czterech kategoriach wiekowych. W grupie najmłodszych U-7 pierwsze miejsce zajęła Hanna Pietryk 4 pkt (SP 5 Zgorzelec), druga była Kamila Witek 3,5 pkt (SP 5 Zgorzelec), a trzeci Sebastian Klinger 3 pkt (SP PRYMUS w Zgorzelcu).

W kategorii U-8 zwyciężyła Hanna Mandyk 4 pkt (SP 3 Bogatynia), drugi był Dawid Balcer 3,5 pkt (SP 3 Bogatynia), a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Gajzler 3pkt (SP 5 Zgorzelec).

W kategorii U-9 pierwsze miejsce zajęła Joanna Pietryk 5 pkt (SP 5 Zgorzelec), drugi był Dominik Wilk 5 pkt (SP 5 Zgorzelec) a trzecia była Zofia Mrygoń (SP 3 Bogatynia).

W kategorii OPEN zwycięzcą turnieju został Bartłomiej Wilk 6 pkt (Zgorzelec), drugi był Szymon Jarosz 6 pkt (SP 3 Bogatynia) a trzecia była Wiktoria Olszewska 5,5 pkt (SP 3 Bogatynia).

Poziom turnieju był wysoki. Część uczestników zgorzeleckich zawodów przygotowuje się do Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbędą się w drugiej połowie grudnia w Katowicach. Organizatorów cieszy fakt, że frekwencja dopisała, a mali miłośnicy królewskiej gry chcą się doskonalić. Piętnastu uczestników turnieju uzyskało IV i V kategorię szachową!