• Odwiedziło nas: 196729

Warsztaty z programowania w języku SCRATCH dla klasy piątej!

W ponury deszczowy wtorek uczniowie klasy piątej wyruszyli w daleką drogę (na ul.Orzeszkowej) do POP Biblioteki Multimedialnej na specjalnie dla nich przygotowane warszataty z podstaw programowania w języku obiektowym SCRATCH.  Warsztaty obejmowały także tworzenie skryptów służących do sterowania robotami FINCH, które jeszcze tylko przez kilka dni będą do dyspozycji odwiedzających bibliotekę ponieważ z początkiem listopada wyruszają w dalsze trasę po całej Polsce.

Jesteśmy jedyną szkołą, która uczestniczyła w takich zajęciach warsztatowych na naszym terenie.  Uczniowie klasy piątej z wypiekami na twarzy tworzyli skrypty, aby jak najszybciej rozpocząć sterowanie robotami.  Zorganizowali nawet mini tor przeszkód i wyścigi!

Zarówno miejsce, atmosfera jak i zajęcia tak bardzo przypadły nam do gustu, że przystąpiliśmy do Lokalnego Klubu Kodowania, w ramach którego na cyklicznych spotkaniach Prymusy z piątej klasy będą pracować nad tajemniczym i bardzo kompleksowym projektem...   ale o tym wkrótce ;)

Zawsze podkreślamy, że szczególny nacisk kładziemy na przedmioty ścisłe - w szczególności zajęcia komputerowe i matematykę - oraz języki.  Opanowując te umiejętności nasi uczniowie będą w posiadaniu narzędzi, które otworzą przed nimi wiele możliwości.  Równocześnie w sposób całkowicie naturalny wdrożywmy ich do odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

Jesteśmy prawdopodobnie jedyną szkołą w okolicy, która stwarza swoim uczniom takie możliwości rozwoju - brawo my!