• Odwiedziło nas: 196724

Euroweek - szkoła liderów"

Jak co roku w zimie wybieramy się na kilkudniowe warsztaty językowe do Międzygórza w ramach prestiżowego projektu "Euroweek - szkoła liderów".  Warsztaty są absolutnie FANTASTYCZNE - w trakcie kilku dni nasze dzieci zaczynają faktycznie KOMUNIKOWAĆ SIĘ w języku angielskim z animatorami z całego świata!

Na stronie organizatora czytamy:

"EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW

DLA UCZNIÓW WRAZ Z OPIEKUNAMI

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z opiekunami do udziału w przygotowanej przez Europejskie Forum Młodzieży edycji projektu szkoleniowego „EuroWeek – Szkoła Liderów”.

Obozy odbędą się w malowniczo położonych  górskich miejscowościach na Ziemi Kłodzkiej – Długopole Dolne w Ośrodku Wczasowym „SILESIA”, Długopole Zdrój w Ośrodku Wczasowym „ALEKSANDER”, Międzygórze w Ośrodku Wczasowym „SŁONECZNA” lub innym miejscu noclegowym o podobnym standardzie.

Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 5 bloków tematycznych:

• „Praca w grupie”
  • „Kierowanie”
  • „Kultury świata”
  • „Europa – stosunki międzynarodowe”
  • „Liderstwo”.
  • „Studia i praca” (dotyczy szkół Ponadgimnazjalnych)

Część zajęć (do 50 %) będzie prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru.

Poziom języka angielskiego zostanie dopasowany do grupy. Istnieje możliwość tłumaczenia niektórych zajęć. Program organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich.

Europejskie Forum Młodzieży podczas uroczystej Gali Wolontariatu, która odbyła się w Warszawie zostało wyróżnione i nagrodzone przez prezydenta RP. Wyróżnienie zostało przyznane jako wyraz szczególnego uznania za pracę i aktywne realizowanie postulatów Europejskiego Roku Wolontariatu oraz priorytetów Komisji Europejskiej i Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu” w ramach Europejskiego Wolontariatu.

Program Euroweek jest realizowany od ponad 20 lat

Ponad 50 osób zaangażowanych jest w program „Euroweek”, posiadamy ponad 30 wolontariuszy z 25 krajów świata. Wolontariusze goszczeni w ramach programu „Euroweek” są to najlepsi kandydaci wybrani z tysięcy osób z całego świata, którzy zgłaszają się do programu „Euroweek”. Posiadają oni duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Projekt Euroweek uznawany jest przez młodzież i nauczycieli jako jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce.

O zakwalifikowaniu do uczestnictwa w danym terminie szkolenia będzie decydować kolejność zgłoszeń grup.

Wkład uczestnika w projekt 5-dniowy wynosi 340 zł. W maju i czerwcu koszt obozu to 360 zł

• Zakwaterowanie;
  • Wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja).

Samo szkolenie Euroweek , prowadzone przez naszych wolontariuszy jest bezpłatne."