• Do wakacji: WAKACJE!!!

Tuż przed wakacjami - spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

W piątek 9 czerwca, w ramach lekcji języka polskiego, uczniowie klasy czwartej wzięli udział w przedwakacyjnym spotkaniu ze znanym pisarzem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży - Kazimierzem Szymeczko.

Spotkanie autorskie pod hasłem „Z książką na walizkach. A to historia” wywarło na uczniach wielkie wrażenie, niecodziennie bowiem ma się możliwość spotkania i porozmawiania z twórcą ulubionych książek. Podczas spotkania pisarz nie tylko przybliżył młodym czytelnikom kulisy swojego artystycznego warsztatu, ale i wyczerpująco odpowiedział na mnóstwo zadanych przez dzieci pytań, m.in. dlaczego pisze książki, skąd czerpie pomysły do swych opowieści, jakie są jego zainteresowania oraz plany na przyszłość? Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem z pisarzem i wysnutym wnioskiem, że aby pisać książki, trzeba je przede wszystkim czytać! Nie zapominajmy o tym, szczególnie w wakacje!

Kazimierz Szymeczko mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Został laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Jest autorem „Historii Polski w opowieściach”, „Pomalowanej historii” i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”. Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść „Tetrus” – do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Marta Topolnicka - nauczyciel j.polskiego