• Odwiedziło nas: 207301

Link do przyszłości - pierwsze spotkanie z serii programowania komputerowego.

W poniedzialek, 11 grudnia, byliśmy na pierwszym spotkaniu z cyklu "Programowanie komputerowe w języku SCRATCH", którego efektem będzie - uwaga:  GRA KOMPUTEROWA!!!

Z inicjatywy wychowawczyni - pani Moniki Kłonowskiej - uczniowie klasy piątej z SP PRYMUS przystąpili do projektu informatycznego opracowanego i prowadzonego przez pana Aleksandra Drala z POP Biblioteki Multimedialnej w Zgorzelcu.  W ramach cyklu spotkań uczniowie całkowicie samodzielnie stworzą grę komputerową.

Pierwsze spotkanie już za nami - piątoklasiści stworzyli świat gry i postaci.

Pragniemy w ten sposób dać naszym uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju - w szczególności w zakresie wykorzystywania technologii informatycznych, programowania komputerowego i języka angielskiego.  Poprzez projekt pokazujemy, że już w szkole podstawowej można rozpocząć swoją przygodę z programowaniem komputerowym.  Warto zauważyć, że jesteśmy jedyną szkołą w mieście, której uczniowie mają taką możliwość!  Wreszcie - nie samym Facebookiem i Minecraftem człowiek żyje ;)

Trzymamy kciuki za rezultaty i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!